Sakal Ekimi

Anasayfa » Tedaviler » Sakal Ekimi
sakal ekimi istanbul

Sakal Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

FUE sakal ekimi, İnter Hair İstanbul saç ekim kliniğimizde lokal anestezi altında gerçekleştirilen küçük bir cerrahi işlemdir. FUE sakal ekimi işlemi sırasında başınızın arka kısmındaki donör bölgeden genetik olarak kelleşme sürecine dirençli uygun saç kökleri seçilir. Bu kıllar daha sonra yeni yüz kıllarınızı oluşturmak için tek tek yeniden ekilir.

Greft sayısı birkaç yüz ile birkaç bin arasında değişebilir. Doğal bir görünüm sağlamak için saçlar tekli (veya bazen iki) saç grefti olarak ekilir. Greftlerin tipik bir büyümenin tam açısı ve yönünde dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi çok önemlidir. Doğal büyüme ve görünümü sağlamak için büyük özen gösterilir. Sakallar mikroskobik olarak parçalanan greftler yerleştirildikten sonra kalıcı hale gelir ve doğal şekilde uzama gerçekleşir.

Sakal ekimi fiyat bilgisi ve daha fazla detay için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sakal ekimi öncesi sonrası görüntülerini incelemek için İnter Hair İstanbul’u İnstagram‘dan da takip edebilirsiniz. 

sakal ekimi istanbul

Sakal Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kimler Yaptırabilir?

Kronik bir rahatsızlığı olamayan ve 18 yaşını geçmiş tüm bireyler yaptırabilir. Kronik rahatsızlığı olanlar rahatsızlığını belirterek uzman doktorlarımıza bildirebilirler. Hastalığın ne olduğuna bağlı olarak doktor saç ekimi yapılıp yapılamayacağına karar verir.

Sakal Ekim İşleminde Riskler Nelerdir?

Sakal ekim operasyonlarında hiç bir risk bulunmaktadır. Sakal ekimi yapılırken sakal çizgisi ve ekim tekniği önemlidir. Bunlar risk değil estetik açıdan güzel görünme ve operasyonun başarılı olması ile ilgidir. Uzmanlarımız bu konuda çok titizdir ve hasta onayı almadan ve  ekim modelini göstermeden asla ekim operasyonuna başlamaz.

Ne kadar Sürede İyileşiriz?

Ekim operasyonu sonrası iyileşme süreniz kullanılan tekniğe göre değişse de ortalama 7 – 10 gün arasındadır.

Tedavi Olacağımız Aktif Süre Nedir?

Kliniğimizde gerçekleştireceğimiz ekim operasyonu süresi 3 gündür. Ekim operasyonu için bu 3 gün içerisinde toplam 6 – 10 saat bir çalışma uygulanır. Bu süre alınacak greft sayısı ve kullanılan tekniğe göre kısalır veya uzar.

Hangi Anestezi Yöntemleri Kullanılıyor?

Sedasyon yöntemi ve lokal anestezi uygulanmaktadır.

Operasyon Sonrası Sonuçları Ne Zaman Görebiliriz?

Ekim operasyonu sonrası doğal şekilde sakalların çıkması için gerek süre 12 aydır. 12 ay sonra ömür boyu kalıcı olacak saçlarınız çıkmaya başlar.

    Hızlı Teklif Al

    ŞİMDİ ARAYIN
    +90 (535) 515 72 33